alohadri
alohadri
30-11-2019
Mathematics
contestada
15 apples cost $12.What is the cost of one apple
Respuesta :
joletgarciaaa
joletgarciaaa
30-11-2019
the cost of one apple would be 0.80 cents
Answer Link
layz1882
layz1882
30-11-2019
To get the answer you take 12 and divide that by 15 and that’s how you get .80 cents.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 46+ )
Otras preguntas
essay in regards to the judicial branch of the United States has many layers and unitsfederal side, district courts, appeal's courts, us supreme courts and the
how do u simplfy 10(x+4)
The federal government budget should ___ with business cycles.a) Be balanced b) Fluctuate in tandem c) Not change d) Fluctuate countercyclical
Cuantos gramos hay en porciones 0.2 moles de cr203
The GDP of Washington in 2021 was $492.63 billion. The population in Washington in 2021 was 7.767 million. What was the GDP per capita in 2021? Give your answer
cos s=3/5 and sin t=5/13,s and t in quadrant 1
This graph can be used to convert between centimetres and inches. 80 70 70 a) Convert 40 inches to centimetres. 60 103 centimetres 50 b) Convert 20 centimetres
Solve the inequality x-5-12
how to graph a slope of -2/5 and a y-intercept of -2
According to the introduction of this experiment, when the reactants are mixed, What is expected to happen to the color?
ACCESS MORE
EDU ACCESS