Perez, Inc. recently completed 58,000 units of a product that was expected to consume 4 pounds of direct material per finished unit. The standard price of the direct material was $7.50 per pound. If the firm purchased and consumed 236,000 pounds in manufacturing (cost = $1,721,500), the direct-material quantity variance would be figured as: