Jayson is going to a grocery store. He plans to buy a container of milk for $3.99 and a loaf of bread for $2.49.
How much money does Jayson need to make his purchases?
He needs at least $5.38.
He needs at least $5.48.
He needs at least $6.38.
He needs at least $6.48.