Respuesta :
Answer:
The cost of each can is $3.5 and the cost of 6 cans is $21.
Step-by-step explanation:
- Divide $35 (price) by 10 (cans of beans): $35 ÷ 10 = $3.5 per can of baked beans
- Divide $21 (price) by $3.5 (price per can of beans): $21 ÷ $3.5 = 6
Answer:The cost of all can's is $3.5 and the cost of 6 can's is $21.
Step-by-step explanation: