A company has beginning inventory of 10 units at a cost of $10 each on February 1. On February 3, it purchases 20 units at $12 each. 12 units are sold on February 5. Using the FIFO periodic inventory method, what is the cost of the 12 units that are sold?
a) $120
b) $124
c) $128
d) $130
e )$140