The table below shows how much it costs per gallon to fill a gas tank with premium
unleaded gasoline. What is the unit rate?
A) $4.00
B) $47.50
C) $4.75
D) $9.25
![The table below shows how much it costs per gallon to fill a gas tank with premium unleaded gasoline What is the unit rate A 400 B 4750 C 475 D 925 class=](https://us-static.z-dn.net/files/d5b/67255a61be9c8b1bc4661d6559edebc8.png)