Respuesta :

Answer:

$2

Step-by-step explanation:

You have to divide the pounds of sugar by the cost to get dollars per pound.

22 ÷ 11 = 2

Therefore it is $2 per pound.

Plz rate as brainliest.

Answer:

$2

Step-by-step explanation:

ACCESS MORE