Respuesta :
Answer:
Divide the price by the number of glove pairs.
Explanation:
Answer:
$34.76 divided by 4 pairs of gloves = $8.69 is the unit price of the gloves
Explanation:
Answer:
Divide the price by the number of glove pairs.
Explanation:
Answer:
$34.76 divided by 4 pairs of gloves = $8.69 is the unit price of the gloves
Explanation: