David368
David368
18-09-2019
Mathematics
contestada
$1.00 for 4 cans of beans (Useing a unit rate)
Respuesta :
camjamhw
camjamhw
18-09-2019
each can would be $0.25 (25 cents)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 48+ )
ACCESS MORE
Otras preguntas
1. French soldiers capture the citadel/fortress of Saigon in Vietnam Politics Religion Exploration Ideology Economics 2. European women sit with a group of Asia
In the figure below a b and c are collinear the mesure of abd is 3x and the measure of cbd is 6x what is the measure of abd
if a circle has a radius of 7/4 cm, what is the diameter?
which line tell you that the fox cubs mistake the speaker for their mother? why do they do so ?
A recipe to make green paint calls for 4 cups yellow and 5 cups blue paint. If I used 100 cups of blue paint, how much yellow paint would I need ?
Using the scale 1/4 inch = 1 foot, make a model scale drawing of the bedroom. Label the exact scaled dimensions of the room and sketch the approximate placement
Ill give brainliest to who answers.
Graph f(x)=−3/4x−4 . I will give brainliest to whoever anseer correct
irs income tax withholding assistant for employers
Safe Handling Tips for Pet Foods and Treats: FDA U.S. Food and Drug Administration Consumers can take steps to help prevent foodborne illness, including Salmone