#7 You sign up for 18 weeks
of tennis lessons. If the
lessons cost $414 in total,
how much does one lesson
cost?

I’m sorry this is the last word problem

Respuesta :

Answer: Each lesson costs $23.

Step-by-step explanation:

Assuming you get one lesson per week, so you'd have 18 lessons.

414/18 = 23

ACCESS MORE