Respuesta :
9 because basically it’s 34 divided by 4 = 9 but a lengthy version is you need to find the cost of one basketball which would be to divide from 34 to 4 = 9 which means that’s the price of 1, so the price of 2 basketballs is 18, 3 is 27, and 4 is 36.