jayellehaerewa
jayellehaerewa jayellehaerewa
  • 27-08-2019
  • Mathematics
contestada

What is the cost of 1.25kg of cheese at $16 per kilogram?

Relax

Respuesta :

tonb
tonb tonb
  • 27-08-2019

Answer:

$20

Step-by-step explanation:

1.25 x $16 = $20

multiply the weight by the price per weight unit (kg).

Answer Link
icuevas icuevas
  • 27-08-2019

Answer: 20

Step-by-step explanation: 16 x 1.25

Answer Link

Otras preguntas

which of the four countries of southern europe is richest, and which is the poorest?
A rectangle is 24.6 m long and 8.65 m wide. What is the area of the rectangle? 66.50 m2 74.82 m2 212.79 m2 605.16 m2
Jesse rides his bike for an hour at 25 miles per hour for the next 2 hours he rides 30 miles per hour during the last two hours of his bike ride he slows down
Lines r and s are parallel. If the slope of line r is 2/5 , what is the slope of line s?
How does an orthodontist use torque to realign teeth?
Which nutrient is so vital to Health that you wouldn't live more than a few days without it?
PLEASE HELP ASAP Loan for Vehicle Loan APR Payment #1 $20,000 for 66 months 2.17% $322 #2 $25,000 for 78 months 3.38% $357 #3 $30,000
What is the answer to life?
x/9=-5 help pleaseeeeeee
Plz help question below