Mary is making pillows for her life skills class.she bought 2 and 1/2 yards of fabric.herrotal cost was $15.what was the cost per yard

Respuesta :

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

The answer is...

15 ÷ 2.5 = 6

RELAXING NOICE
Relax

Otras preguntas