Answer:
[tex]\left[\begin{array}{ccc}-&$June&$July\\$Units&3,800&4,300\\$Hours per Unit&0.05&0.05\\$Labor Hour&190&215\\$Rate&9.9&9.9\\$Labor Cost&1,881&2,128.5\\\end{array}\right][/tex]
Explanation:
3,800 units
x 0.05 hours per unit
190 labor hous
x $9.90 per hour
$1,881
4,300 units
x 0.05 hours per unit
215 labor hours
x $9.90 per hour
$2,128.5
We first multiply units bythe time it takes to do a single unit,
this will be the total labor hours required for the production
Then we apply the labor rate to get the labor cost.