PLZ HELP ME RIGHT NOW!
Type the correct answer in each box.
![PLZ HELP ME RIGHT NOW Type the correct answer in each box class=](https://us-static.z-dn.net/files/d71/7e27287cb533f10cd5124166d45fc5c1.png)
![PLZ HELP ME RIGHT NOW Type the correct answer in each box class=](https://us-static.z-dn.net/files/d84/d0688588f5c3743e939507df9a09a0e9.png)
Answer:
fragrance A $26
fragrance B $24
Fragrance A has the greater unit rate
Step-by-step explanation:
To find the price of fragrance A , take the price and divide by the number of bottle
$78/3 bottles = $26 per bottle
To find the price of fragrance A , we can look at the graph and find the price for 1 bottle on the x axis and go up until we hit the red line. The value of y is 24 dollars