lulabelles3766 lulabelles3766 19-06-2019 Mathematics contestada jackson bought 555 ounces of raisins for \$4$4dollar sign, 4. How much do raisins cost per ounce? \$dollar sign How many ounces of raisins can be bought for \$1$1dollar sign, 1? ounces