-- The roof of the brown building is (381 - 281) = 100 meters lower than the roof he runs horizontally off of.
-- How long will it take him to fall to the level of the roof of the brown building ?
D = (1/2) (g) (T²)
100 m = (1/2) (9.8 m/s²) (T²)
100 m = (4.9 m/s²) (T²)
T = √(100/4.9) seconds
T = 4.52 seconds
-- During that amount of time, the guy will move
(12.5 m/s) x (4.52 sec) = 56.47 meters horizontally
-- But the edge of the brown building is only 55 meters away from where he jumped.
-- So when he reaches the edge of the brown building, he'll still be above its roof. He will sail another (56.47 - 55) = 1.47 meters above the roof of the brown building before he falls down onto it.
-- He will land in Area-B on the brown building, at a spot that's
(20 - 1.47) = 18.53 meters short of the edge of the pool. (Choice-B)