Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

Grapes were on sale for $0.92 per pound . If Jeff purchased 0.75 pounds , how much did he pay for the grapes ?

Respuesta :

alijean1
alijean1 alijean1
  • 02-05-2016
The answer would be $0.69 because that is 75% of .92
Answer Link

Otras preguntas

What was one of the main goals of the March on Washington on August 28, 1963? a. a federal law ending segregation in the U.S. b. military a federal employment
Why does John Dickinson object to the stamp act and the townshed acts
is 40% less than or greater than 1/4
Solve equation 7+3x-12x=3x+1
Is x+y^3=27 a function?
Rodrigo meets his friend’s younger brother Juan for the first time at his house. Which question best completes their conversation? Rodrigo: ¡Hola, Juan! Juan: ¡
A recipe that makes 8 jumbo blueberry muffins calls for 1 1/2 teaspoons of baking powder how much making baking powder is needed to make 3 dozen jumbo muffins
If y varies directly with x and x=21 and y=14, what is the constant of proportionality? Write your answer as a fraction.
How do geographers use elements of geography to study the earth?
After the Peloponnesian war which city-state gained control of all of greece for a short period of time?