The line plot shows the weights of packages of meat available at a grocery store. The 3 lightest packages cost $4.40 per pound. The remaining packages cost $4.80 per pound. If a customer buys all available packages, how much does she spend? Choose the numbers to complete the statements.
![The line plot shows the weights of packages of meat available at a grocery store The 3 lightest packages cost 440 per pound The remaining packages cost 480 per class=](https://us-static.z-dn.net/files/d64/1a66e746de1a64cba9523ac9ec0d3462.png)