Respuesta :

Answer:

p = 48.2

Step-by-step explanation:

p = 2L + 2w

p = 2(8.3) + 2(15.8)

p = 16.6 + 31.6

p = 48.2

Answer:

P = 48.2 ft

Step-by-step explanation:

P =2l+2w

Given: l  = 8.3 ft and w = 15.8 ft

Plug in

P =2(8.3) + 2(15.8)

P = 16.6 + 31.6

P = 48.2 ft

ACCESS MORE
EDU ACCESS
Universidad de Mexico