Helppppppp!!! ASAP!! GREATLY APPRECIATED
![Helppppppp ASAP GREATLY APPRECIATED class=](https://us-static.z-dn.net/files/da0/181ab87debaa5094edde2841cccb26d1.png)
Answer:
I'd say the first one is the best deal. $5.75 for 14 oz
Step-by-step explanation:
Answer:
The best deal would be 5.75 for 14 oz
Step-by-step explanation:
5.75 / 14 = .41 per oz
5.50 / 13 = .42 per oz
3.45 / 3.5 = .98 per oz
5.25 / 12 = .43