Respuesta :

Answer:

I'd say the first one is the best deal. $5.75 for 14 oz

Step-by-step explanation:

Answer:

The best deal would be 5.75 for 14 oz

Step-by-step explanation:

5.75 / 14 = .41 per oz

5.50 / 13 = .42 per oz

3.45 / 3.5 = .98 per oz

5.25 / 12 = .43

ACCESS MORE