Respuesta :
If 10 cost $3.50 in order to find the cost for 1 we need to divide the cost by the total number of bags.
3.50/10 = $.35 a bag
3.50/10 = $.35 a bag
The answer is 35 cents because since 10 bags cost $3.50, you first do 350 divided 10, which equals 35. That means that each bag costs 35 cents. Hope it works!!!
PLZ MARK AS BRAINLIEST ANSWER!!! THX
PLZ MARK AS BRAINLIEST ANSWER!!! THX