Seudónimo Seudónimo
  • 21-02-2019
  • Mathematics
contestada

Please Answer! Will mark Brainlist!

Please Answer Will mark Brainlist class=

Respuesta :

choixongdong
choixongdong choixongdong
  • 21-02-2019

Answer:

x = 2 and x = 4

Step-by-step explanation:

Solutions are where those 2 equations intersect. (2, 2) and (4, -22)

So answer is x = 2 and x = 4

Answer Link

Otras preguntas

What did the homestead act of 1862 do
A piece of wood and a piece of steel are at the same temperature; however, the steel feels hotter. This is because the steel has
Where do warm surface currents descend to become cold deep water currents? A. A B. B C. C D. D
At Smith Mountain Orchard, 3 pounds of apples cost $3.24. Complete the equation to determine the cost, c, per p pound of apples.
Arrange the historical events in the order in which they took place, from the earliest to the latest. Jame 1 ascends
for which value or values are the expressions 15k+9 and 3(2k+3)+9k
Use the conversion that 1 ounce is approximately 28.35 grams to calculate the unit price per ounce for 283.5 grams at $5.48.
A box of candy weighs 340.23 grams and costs $18.99. If 1 gram is approximately 0.03527 ounces, what is the unit price per ounce of the candy?
Mr Williams is planning a seventh grade field trip to a math museum. school policy requires a minimum of 2 adults as chaperones for every 9 students on the trip
QUICK PLEASE! Why is Julius Caesar considered an important Roman leader? A. His commitment to justice led to the creation of the Twelve Tables B. His assassin