mayabinky1229 mayabinky1229 20-02-2019 Mathematics contestada During a recent sale, the first movie purchased cost $29, and each additional movie purchased cost m dollars.If Jose buys 4 movies and spends a total of $64.80, how much did each additional movie cost ?