ظhelp me please guys
![ظhelp me please guys class=](https://us-static.z-dn.net/files/da1/552add88aa83d1eb5b67613d15eed455.png)
Answer:
$3.15 for 32 ounces is the better buy
Step-by-step explanation:
Let use find the dollars per ounce for each bottle
$3.15 for 32 ounces
3.15 /32 = .0984375 per ounce
2.88 for 24 ounces
2.88/24 =.12 per ounce
Since .098 is less than .12, the $3.15 for 32 ounces is the better buy