Respuesta :

a). 12 ÷ $7.20 = about $1.67 per muffin
b). 8 ÷ $4.40 = about $1.81 per muffin
c). 6 ÷ $4.50 = about $1.33 per muffin

type C costs the least per muffin
ACCESS MORE