contestada

Winnie and pooh goes to the honey store to buy a case of honey for the winter.the case of 24 jars of honey cost $27.60.What is the cost of each jar

Respuesta :

dela67
Each jar would cost $1.15

Answer: 0.87

Step-by-step explanation:

ACCESS MORE