Respuesta :
ANSWER: $10.43 for 1 bar
WHY? :
To find the unit rate think of it like this-
$125.16 for 12 bars
$x for 1 bar
12/ 12 = 1
125.16/ 12 = 10.43
WHY? :
To find the unit rate think of it like this-
$125.16 for 12 bars
$x for 1 bar
12/ 12 = 1
125.16/ 12 = 10.43