Respuesta :

Just divide 125.16 with 12 and you will get your answer
Nexeby
ANSWER: $10.43 for 1 bar

WHY? :

To find the unit rate think of it like this-

$125.16 for 12 bars
$x for 1 bar

12/ 12 = 1

125.16/ 12 = 10.43
ACCESS MORE