!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PLEASEHELPP!!!!!!!!
![PLEASEHELPP class=](https://us-static.z-dn.net/files/d91/0289fbf59c55619fad7602fc62b16b34.png)
Answer:
87.9
Step-by-step explanation:
To get this answer, look at the equation provided.
If x is the amount of cookies and 2.93 is the amount a singular cookie costs, substituting x with the amount of cookies (30) and multiplying that with the cost (2.93) will provide you the final answer/price of 87.9.
Hope this helps!