Respuesta :

For question 3

$3.25

45-25.50 to see how much you used . That gives you 19.5 now divide that by 6. Your final answer is $3.25 per watermelon


For number three:

Each pair of socks equals $12 dollars because if you subtract $39 from $75, you get $36. Divide $36 by 3 (the amount of pairs of socks he purchased) and you get $12. Therefore, each pair of socks cost $12.
ACCESS MORE
EDU ACCESS