anhayes anhayes 19-11-2018 Mathematics contestada Candy bars are sold in a local store for 60 cents each. The factory has $1000 in fixed costs plus 10 cents of additional expense for each candy bar made. Assuming all candy bars manufactured can be sold, find the break-even point.