The correct answer for the question that is being presented above is this one: "2 cm."
The formula of the volume is:
Volume = pi * r^2 * h
471 = 3.14 * 5^2 * h
471 = 78.5h
h = 6 cm
Volume = pi * r^2 * h
314 = 3.14 * 5^2 * h
314 = 78.5h
h = 4 cm
So the difference is 6 cm - 4 cm = 2 cm.