turtles96 turtles96
  • 29-10-2018
  • Mathematics
contestada

1 pound of apples for $2.15 or 3 pounds of apples for $5.76

Respuesta :

gurls gurls
  • 30-10-2018

Answer:$7.91


Step-by-step explanation:add 2.15+5.76=7.91


Answer Link

Otras preguntas

I keep failing my math unit test what do i do
Draw phylogenetic tree
Determine whether F is a conservative vector field, and if so, find a potential function f for F.a. F(x, y) = xey i + yex j
what i should write to the trainer team after a section of digital support trainig
algebraically determine the zeroes of the function r(x)= 3x^3 + 12x^2 - 3x-12
A side of the triangle below has been extended to form an exterior angle of 76°. F Find the value of X
Spend at least one hour interviewing your mentor about research-based practices supporting language, literacy, and content area achievement of ELLs in bilingual
The following function is given. f(x) = x³ - 3x² - 4x + 12 a. List all rational zeros that are possible according to the Rational Zero Theorem. +-1, +-2, +-3, +
PHLEBOTOMY QUIZ 2 QUESTION 2 The Joint Commision Responses Is responsible for accrediting health care facilities Is responsible for? A. accrediting health car
What are the differences between the provisions of the Changes clause for fixed price type contracts and cost type contracts?