caca8489 caca8489 16-10-2018 Mathematics contestada Pears cost $0.92 per pound and apples cost $1.10 per pound. mr.Bonilla bought 3.75 pounds of pairs and 2.1 pounds of apples how much did they pay for the pears and apples