Respuesta :
Hello!
The "Unit Price" (or "unit cost") tells you the cost per liter, per kilogram, per pound, etc, of what you want to buy.
Just divide the cost by the quantity:
Example: 2 liters for $3.80 is $3.80/2 liters = $1.90 per liter. Hope this helps!