alanapoo64 alanapoo64 19-09-2018 Mathematics contestada Bennett and his friends decide to go bowling. The cost for the group is $15 for shoe rentals plus $4.00 per game. a. How much will it cost them to bowl two games? B. How many games could the group bowl for $30.00