We find the volume of the path in cubic meters and multiply by 106 bags per cubic meter.
The path is an annulus with inner radius r=7 m and outer radius s=7+2=9 m and depth in meters d=50/1000 = 0.05 m.
The volume is the area of the path times its depth; the area is the difference of the area of the outer and inner circles of the annulus.
[tex]V = d(\pi s^2 - \pi r^2) = 0.05 \pi(9^2-7^2) \approx 5.02655 \textrm{ m}^3[/tex]
We need
[tex]n \approx 106 \times 5.02655 \approx 532.8[/tex]
Answer: 533