Solve problem number 10 please
![Solve problem number 10 please class=](https://us-static.z-dn.net/files/d92/16e9c4786414320dfd7290203adfafba.png)
You can spend about 3.54 per square ft.
In order to find this we will need to figure out how many square ft. there are exactly. We can do this by doing 20 x 12, which is 240. Now, to figure how much we could spend per square ft., we would have to do 850 / 240, which is(rounded) 3.54.