Respuesta :

2400 divided by 48 is 50. So you would have to do 384 times 50 which is 19200. So you would have to spend 19200

Answer:

First, find the unit price of the jelly. The unit cost of jelly is $0.08 per ounce. Next, find the total price of 2,400 oz by multiplying the unit price by the quantity. The total price is $192.

THIS IS THE SMAPLE RESPONSE