zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

give two examples of where a permanent magnet might used. <3
A rectangular sheet of paper had a width of 841 millimetres. Its area was 1 square metre. What was its length to the nearest millimetre?
When kettle is full of water it has a mass of 2900 grams. When the kettle is half full of water it has a mass of 2050 grams. What is the mass of the kettle when
Choose the best word to complete the following sentence. Paul knew he was almost home _________ he saw the lights of his farmhouse ahead. (A) however (B) whe
Systems of Equations:a boat traveled 210 miles downstream and back. the trip downstream took 10 hours. the trip back took 70 hours. what is the speed of the boa
give two examples of where a permanent magnet might used. <3
in art, what is mannerism?
In 1894, women were granted the right to vote in South Australia. By 2009, women in South Australia will have been able to vote for A. 113 years. B. 115 years.
Sean wrote a number on a piece of paper. If he multiplied his number by 5 and then divided by 2, the answer would be 30. What was Sean’s number?
After conception, the main organs are established by the end of the (a) third day. (b) second week. (c) eighth week. (d) fourth month.