Respuesta :

AL2006

The surface area of a sphere is 

4 π (radius)²

= 4 π (40 m)²

= 4 π (1600 m²)

= 6400 π m²

First choice.

Otras preguntas

ACCESS MORE
EDU ACCESS
Universidad de Mexico