Reuben is building a fence around his garden. For every 4 feet of fencing, the cost is $28. Complete the table below showing the length of the fence and the cost.

Reuben is building a fence around his garden For every 4 feet of fencing the cost is 28 Complete the table below showing the length of the fence and the cost class=