messibeecher4 messibeecher4 21-05-2018 Mathematics contestada A box of chocolates costs $10.25, including tax. Mr. Jones wants to purchase boxes of chocolates for his team and has a $50 budget. Write an inequality to solve for the number of boxes of chocolates Mr. Jones can purchase with his budget.