nxk7257xs4 nxk7257xs4
  • 28-05-2024
  • Mathematics
contestada

2. En la fiesta de Saúl se sirvió helado de chocolate a todos los invitados. Después de repartir una porción a cada persona, 3 sobraron 4 de litro. ¿Cuánto helado tendrá que comprar la mamá de Saúl si ahora necesita completar 1 litros en total?

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

What view point is being expressed in the e-mail
a sequence starts a 200 and 30 is subtracted each time 200,170,140 what are the first two numbers in the sequence that are kess then zero
define Gross National Product​
Par value of a stock refers to the: Market value of the stock on the date of the financial statements. Maximum selling price of the stock. Value assigned to a s
The state of Georgia's first attempt at a constitutional government was initiated in 1776 by the Provincial congress called by the Georgia Trustees in response
Why is it useful for historians to craft historical narratives?
a^n = 5, 10, 15, 20, 25… A1=
a.convert 150 grades into degree b.find x and y if : (x+3,4) = (6,y)c.one angle of a right angled triangle is 60 grades. Find the other angles in degree​
Complete the function table.
A 4-pack of plastic flower pots costs $4.08. What is the unit price?