B REVISL INKING A 202 1.2. Duncan sells avocados at his local Food market. He rents a food stall inside the Food market for R450 per month. He buys the avocados (2 kg pocket) for R35,00 (incl. VAT) from the Johannesburg market and pays R800,00 transport each month. He works in the stall each day. The total cost for the avocados is given by the following formula: Total cost = R1 250+ (R35 x t), where t = number of 2 kg avocado pockets He sells each pocket of avocados for R85,00. Table 9 below shows the total cost and total income for selling the avocados. TABLE 9: TOTAL COST AND INCOME FOR SELLING AVOCADOS Number of avocado 0 10 15 35 50 80 100 2kg pocket Total cost (rand) 1 250 1.600 1775 A Total income (rand) 0 850 1275 2.975 3.000 4.050 4 250 4750 6.800 8 500 9 pages 1.2.3. Write down the break-even point for Duncan's food stall by using your graph from question 1.2.2. [Adapted from source: www.joburgmarket.co.za] Use the TABLE and the information above to answer the questions that follow: 1.2.1. Calculate the missing value A. 1.2.2. A line graph representing the total cost for selling avocados is drawn on ANSWER SHEET. Draw on the same set of axes a line representing the total income for selling avocados. (2) (4) (2) [18] TER 4​