Two families buy large tubs of popcorn and bags of chips at a concession stand. Family 1 buys 3 large tubs of popcorn and 3 bags of chips for $11.25 . Family 2 buys 4 large tubs of popcorn and 2 bags of chips for $12.00 . What is the cost of 1 bag of chips?