brucepoles6157 brucepoles6157
  • 20-02-2024
  • Mathematics
contestada

How many pounds of cashews that cost $5.25/lb. should be added to a 5 lb. mixed nut mixture that currently costs $3.25/lb. to end up with a mixture that costs $4.50/lb.?

Respuesta :

Otras preguntas

Jane is performing in experiment on plant growth she places it in direct sunlight waters it at the same time every day and always gives the plants the same amou
what is the definition of bias?
Students should be educated. What is wrong with this thesis statement?
what number times 6 equals 15
Honorius, emperor of the west, moved his capital from __________.
People left Asia to migrate to America during the ice age because they followed the animals
Samuel adds a teaspoon of salt to a glass of water. He notices that the salt disappears. Samuel takes a sip to discover that the water tastes salty. What kind
Walter buys a bus pass for $30 every time he rides the bus money is deducted from the value of the pass he rode 12 times and $24 was deducted
When a substance changes state ____ does not change the speed of the molecules?
The nurse is providing discharge instructions to the parents of a child who has undergone surgical correction of hypospadias. what is the priority information f