chloernl184 chloernl184 20-02-2024 Business contestada Edwin sells jars of jam for $1.90 each. determine how many jars of jam edwin needs to sell to break even if the variable cost per jar is $1.10 and fixed expenses are $35,700.00 per year. a. 11,900 b. 28,560c. 44,625d. 56,500