Which of the following set-ups will allow you to calculate the cost of fruit in dollars per gram if the price is given as 0.79 dollars per pound?
a) Multiply the price by 0.79
b) Divide the price by 0.79
c) Convert pounds to grams
d) Convert dollars to grams