brooklynn22761 brooklynn22761 29-01-2024 Business contestada A manufacturer has a monthly fixed cost of $90,000.00 and a production cost of $21 for each unit produced. The product sells for $26 per unit. Find the break-even point. A) 5,000 units B) 6,000 units C) 7,000 units D) 8,000 units